Все още не е ясен съставът на националния ни отбор по художествена гимнастика

gimnastichkiНевяна Владинова е единствената ни сигурна участничка при жените на световното първенство по художествена гимнастика през септември в Щутгарт. Това стана ясно, след проведеното трето контролно състезание на националния отбор за определяне на състава за първенството на планетата. За останалите две места се борят Мария Матева, Сара Стайкова, Радина Филипова и Картин Тасева. Имената на състезателките, който ще ни представят в Германия ще станат ясни след световната купа в София от 14 до 16 август. Според регламента на световното, което е квалификация за Олимпийските игри през 2016 година трябва да бъдат изиграни 10 съчетания. Ръководството на Българската федерация е взело решение комозициите да бъдат изпълнени от три гимнастички – две от тях ще играят пълна програма (4 съчетания), а третата ще иизиграе само две. Сара Стайкова и Катрин Тасева ще представят България на Световната купа по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща. Надпреварата ще се проведе от 7 до 9 август. Следващата Световна купа е от 14 до 16 август в София, където за България ще участват ансамбъл жени, Невяна Владинова и Мария Матева, а извън класирането – Сара Стайкова, Катрин Тасева, Радина Филипова и Ерика Зафирова. В „Арена Армеец“ ще стартират 52 индивидуални гимнастички и 19 ансамбъла. Невяна Владинова, Мария Матева и ансамбъл жени ще участват на Световната купа в Казан (Русия) от 21 до 23 август. Това е последно състезание преди световното първенство в Щутгарт (Германия) от 7 до 13 септември, на което ще се раздават квоти за олимпийските игри в Рио де Жанейро'2016.