Станимир Стоилов и Астана продължават напред в Шампионската лига

ASTANA_HIKВоденият от Станимир Стоилов отбор на Астана от Казахстан се класира за плейофите в Шампионска лига. В реванш от третия предварителен кръг на състезанието Астана победи като домакин финландския ХИК с 4:3. Първият мач между двата отбора завърши наравно 0:0. Гол на Евгени Постников в третата минута на добавеното време на мача донесе успеха за Астана и класиране на тима в следващата фаза на турнира. Отборът на ХИК поведе с 2:0 след голове на Осман Джалоу в 4-ата минута и на Гидеон Баах в 41-ата минута. Патрик Твумаси в 44-ата, Роджър Каняс в 47-ата минута от дузпа и Дмитри Шомко в 56-ата минута доведоха резултата до 3:2 за Астана. В 86-ата минута Ерфан Зенели от дузпа направи 3:3, което класираше ХИК напред. В добавеното време Постников донесе победата за Астана. От 70-ата минута тимът на Астана игра с десет души след червен картон за Твумаси.