Милан с първа купа за сезона

milanМилан спечели първия си трофей за новия сезон. В 15-ото издание на приятелския мини-турнир Trofeo TIM, който включва още отборите на Интер и Сасуоло, росонерите победиха с 2:1 градския си съперник Интер, а нерадзурите отстъпиха след 0:1 срещу Сасуоло. По този начин Милан и Сасуоло взеха по 3 точки и според регламента в последния мач трябваше да определят шампиона помежду си.
Сасуоло поведе още в седмата минута на битката с гол на Алфред Дънкан, а малко след това уцелиха и греда. В четвъртата минута от даденото от съдията продължение Милан изравни чрез Антонио Ночерино за 1:1 и така се стигна до дузпи.Там с 4:3 се наложи Милан. За Сасуоло фаталните пропуски направиха Франческо Ачерби и Доменико Берарди. За Милан не реализира само Монтоливо.