Лудогорец с победа в дебюта на Ераносян

ludo_loko_pdЛудогорец победи с 1:0 Локомотив Пловдив в мач от 5-тия кръг на „А“ група. Срещата беше официален дебют за треньора Едуард Ераносян и новото попълнение Клаудиу Кешеру. Домакините имаха почти пълно надмощие през цялата среща, но пропуските им попречиха да запишат по-убедителен успех. Още в 4-ата минута Кешеру стреля от удобна позиция, но Ел Каруби спаси. В 42-ата минута Лудогорец откри резултата. Александър Василев центрира и Марселиньо засече топката във вратата на смърфовете. След час игра се откри нова възможност за Кешеру да отбележи, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата. Десет минути преди края гол на Локомотив бе отменен, след като Оливие Боне бе в засада. Три минути преди края на мача резервата на Лудогорец Анисе Абел бе изведен в отлична позиция, но на празна врата стреля високо в аут. С успеха шампионите събраха 10 точки и заемат 3-то място, като само по-лошата голова разлика оставя Славия пред тях във временното класиране. Локомотив е предпоследен.