Исторически трофей за Атлетик Билбао

atletic_bilbao_shampionАтлетик (Билбао) спечели първия си трофей от 31 години насам. Във финала за Суперкупата на Испания, баските стигнаха до 1:1 при визитата си на Барселона и така взеха титлата с общ резултат 5:1. Въпреки заканите каталунците не успяха да стигнат до чудо след 0:4 в първия мач и се простиха с целта си да спечелят шест купи в един сезон. Лионел Меси откри за Барселона малко преди почивката. В 57-ата каталунците останаха с човек по-малко след изгонването на Жерар Пике, а изравнителния гол за баските отбеляза Ариц Адурис четвърт час преди края. Таранът беше герой в първата среща, когато се отчете с хеттрик. Това е първо отличие за легендарния тим от „Сан Мамес“ от 31 години, след като през 1984-а отборът спечели титлата на Испания, Купата на Краля и суперкупата на страната.