Локомотив Пловдив с първа победа за сезона

loko pd - levskiЛокомотив (Пловдив) победи с 1:0 Левски в последен мач от програмата на 6-ия кръг на „А“ група. Победното попадение отбеляза Бирсент Карагерен, който наказа Боян Йоргачевич в 47-ата минута. След почивката Левски извади късмет в 79-ата минута, когато Мартин Камбуров засече с глава центриране отдясно, но нацели гредата, а при добавката не успя да намери опразнената врата. В самия край на мача пред Левски се откри възможност да изравни, но за пореден път Ел Харуби показа рефлекс и спаси удар на Белаид. След това играта се изнерви и главният рефер даде за 5 минути четири жълти картона. Последният бе за Белаид, който вече имаше един, и бе изгонен. Левски завърши срещата с 10 човека, а финалният щурм на „сините” не донесе успех и Локомотив се поздрави с първа победа за новия сезон.
В класирането Левски и на пета позиция с 8 точки, на пет зад лидера Лудогорец. Локомотив Пловдив е предпоследен.