Динамо Загреб отново се класира в групите

dinamoДинамо (Загреб) отново ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. Хърватският гранд разгроми албанския Скендербеу с 4:1 в реванша от плейофите и след 2:1 в първата среща продължава напред с общ резултат 6:2. Националът Венцислав Христов влезе като резерва за гостите в 78-ата минута.
В герой на мача се превърна Ел – Арби Хилал Судани. Алжирецът откри резултата още в 9-ата минута, а в 80-ата отбеляза и последния гол за Динамо. Бразилецът Ешкердиня в 10 минута върна за кратко надеждите на албанците, но твърде бързо ентусиазмът им беше охладен. Армин Ходжич се разписа за 2:1 през първата част, а Жереми Таравел направи 3:1 в средата на втората. Малко след почивката Динамо остана с 10 души на терена, след като Сантос получи червен картон, но това с нищо не промени събитията.