Ивет Лалова-Колио се класира за полуфиналите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин

ivet lalovaИвет Лалова-Колио започна успешно участието си в спринта на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в Пекин. Софиянката преодоля първия етап и се класира за 1/2-финалите. Тя беше в последната седма серия, в трета пътека. Лалова-Колио завърши трета в серията си с време 22.54 секунди – най-добро лично постижение за сезона за българката. Опитната ни спринтьорка даде четвърто най-добро време от всички участнички в сериите. Серията на Лалова-Колио бе спечелена от британката Дина Ашър-Смит с 22.22 секунди – личен рекорд в нейната кариера. Тя бе и най-бърза от всички състезателки. Втора в серията се нареди Шерън Симпсън (Ямайка) с резултат 22.52 секунди – личен рекорд за сезона. На 100 метра Лалова-Колио достигна до 1/2-финалите. В Пекин в тази дисциплина не участват световната шампионка от Москва 2013 Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) и олимпийската шампионка от Лондон 2012 Алисън Филикс. Полуфиналите са утре от 14,35 часа българско време.