Макаби Тел Авив поднесе изненадата в плейофите на Шампионска лига

makabi bazelМакаби (Тел Авив) достигна до мечтано участие в групите на Шампионската лига. Тимът, воден от Славиша Йоканович, елиминира считания за фаворит Базел след 1:1 на реванша от плейофите. В Швейцария преди това израелският тим беше извоювал героично, но и късметлийско 2:2. В отсъствието на Иван Иванов, Базел не показа достатъчно аргументи, за да убеди че има място в групите на турнира. Мачът започна отлично за швейцарците, които откриха в 11-ата минута, когато Лука Цуфи откри след отлично изпълнен пряк свободен удар, но в 24-ата минута Еран Завахи вкара седмия си гол от началото на сезона и изравни. След почивката швейцарците трудно създаваха атаки и почти не затрудниха вратаря на Макаби.