Малмьо отново в групите на Шампионската лига

malmio - seltikЗа втора поредна година Малмьо се класира за групите на Шампионската лига. Шведският тим надви Селтик с 2:0 в реванша от плейофите и с общ резултат 4:3 продължи напред. Попадение на Маркус Розенберг и автогол на Дедрик Боята зарадваха феновете на домакините, които за пореден път демонстрираха, че на свой терен са способни на обрати, след като по подобен начин в предишните кръгове се справиха с Жалгирис и Ред Бул (Залцбург). Двубоят стартира двуостро, но никой от съперниците не успяваше да стигне до чисто голово положение. Това се промени в 23-ата минута, когато домакините откриха резултата. Маркус Розенберг, който пропусна първия мач заради наказание,надскочи всички в наказателното поле и с глава простреля Крейг Гордън. Задачата на шотландците стана още по-трудна в 55-ата минута. Фелипе Карвальо посрещна центриране от левия фланг, а ударът му рикошира в Дедрик Боята и стана неспасяем за Гордън – 2:0. Един гол за Селтик щеше да прати „зелено-белите“ в групите и те се хвърлиха с всички сили напред. Лий Грифитс и резервата Крис Комънс отправиха няколко удара към вратата на Малмьо, но като цяло Селтик не успя да наложи волята си и ще трябва да насочи усилията си към вътрешното първенство и групите на Лига Европа.