Шахтьор (Донецк) с итфарктно класиране за групите на шампионската лига

shahtior - rapidШахтьор (Донецк) се класира за групите на Шампионската лига, но трябваше да трепери до последно в реванша с Рапид (Виена). Мачът в Лвов завърши 2:2, като всички попадения паднаха още до средата на първото полувреме. Така с общ резултат 3:2 тимът на Мирча Луческу продължи напред, а за Рапид остана утехата, че ще играе в групите на Лига Европа. Домакините бяха фаворит след победата си с 1:0 в Австрия, а в реванша поведоха рано с попадение на Марлос още в 10-ата минута. Радостта на украинците обаче не продължи дълго. Само три минути по-късно бранителите на Шахтьор не се ориентираха в наказателното поле и след кратко разбъркване Луиш Шауб с глава прати топката в мрежата. В 23-ата минута капитанът на Рапид Щефан Хофман майсторски прехвърли стената от фаул и даде аванс на гостите. Това накара футболистите на Шахтьор да реагират като ужилени и поредното попадение не закъсня. Негов автор стана Олександър Гладкий, който се възползва от добро центриране отдясно и с лекота се разписа за 2:2. През второто полувреме мачът беше много напрегнат и в някои ситуации нервите взеха връх. В 88-ата минута Марио Зонлайтнер получи втори жълт картон и остави Рапид с човек по-малко. Реферът даде 6-минутно продължение, а в него Берич и Просеник направиха фрапантни пропуски за Рапид, които лишиха тима от сензационна победа.