Шедьовър на Негредо прати Валенсия в групите на Шампионската лига

monaco - valensiaИспания ще има пет отбора в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон. Към Барселона, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид и Севиля се присъедини тимът на Валенсия, който много трудно елиминира Монако с общ резултат 4:3. Красив гол на Алваро Негредо още в 4-ата минута доближи максимално „прилепите“ до крайната им цел, но Монако не се предаде и обърна резултата в своя полза, а в последните минути можеше да стигне до продължения. Отборът на Леонардо Жардим не игра слабо на „Местайя“, но няколко грешки в защита позволиха на Валенсия да си осигури добра преднина преди реванша. Сега „монегаските“ отново бяха объркани в началните минути и фрапантна грешка на Фабиньо даде възможност на Негредо да овладее топката, след което по много елегантен начин да прехвърли Даниел Субашич и да прати топката в мрежата. Малко преди това хърватският страж на домакините прояви котешки рефлекс и спаси тима си, но при удара на Негредо се оказа безпомощен. Монако нямаше какво да губи и веднага започна да действа по-офанзивно. В 17-ата минута след центриране от корнер и кратко разбъркване Андреа Раги успя да изненада Матю Райън, правейки резултата 1:1. През второто полувреме домакините продължиха да са по-настоятелни и всячески да търсят гола. В 75-ата минута защитникът Елдерсон съумя да добута топката във вратата на Валенсия и направи края на двубоя още по-интересен. „Монегаските“ притиснаха Валенсия, но нов гол не падна и испанският тим се класира за групите.