Станимир Стоилов и Астана влязоха в групите на Шампонската лига

apoel - astanaБългарският треньор Станимир Стоилов пише история с неговия Астана. Мъри направи уникално постижение като класира тима си в групите на Шампионската лига, след като се добра до равенство 1:1 в реванша с АПОЕЛ в Никозия и с общ резултат 2:1 продължава напред в турнира. Така Стоилов за втори път прати свой тим в груповата фаза на най-комерсиалния турнир, след като игра там и с Левски. Освен това той остава в историята като наставник на първия казахстански тим, който ще играе в Шампионската лига. В 60-ата минута домакините си спечелиха фаул на около 30 метра от вратата и Щилич с прекрасно изпълнение не остави шансове на вратаря на съперника – 1:0. Този гол изравни резултата от двата мача и това още повече нажежи обстановката на терена. Астана обаче издебна своя шанс и се възползва от него по най-добрия начин. В 84-ата минута след хубава контраатака Максимович получи остро центриране по земя в наказателното поле и отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1. Този гол се оказа изключително ценен за гостите, като съперникът им вече се нуждаеше от две попадения, за да се класира напред. Казахстанците обаче не допуснаха обрат в оставащите минути и заслужено ликуваха след края на мача.