Ивет Лалова остана на 7 място на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин

ivet lalova-3Ивет Лалова-Колио завърши на седмо място на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин в един от най-силните финали в историята на първенствата. 31-годишната българка постигна 22.41 сек. Шампионка с нов рекорд на шампионатите и европейски рекорд стана холандката Дафне Схипърс, която спря хронометрите на невероятните 21.63 сек. С този резултат тя излезе на трето място във вечната ранглиста на дисциплината, като преди нея са единствено Флорънс Грифит-Джойнър с 21.34 сек и Марион Джоунс (САЩ) с 21.62 сек. Среброто е за Илейн Томпсън с 21.66, а трета завърши Вероника Кембъл-Браун с 21.97 секунди. Това беше първото участие за Ивет във финал на 200 метра на световно първенство на открито. Тя стана и третата българка в историята с финал на планетарен форум на половин обиколка. Първата е рекордьорката ни на 200 метра Анелия Нунева, която е шеста в Хелзинки през 1983 г. с 22.63 сек. Надежда Георгиева пък има осмо място от Световното първенство в Рим през 1987 г. с 22.55 сек.