Монако загуби от ПСЖ

monako - psgОтборът на Пари Сен Жермен продължава победния си ход в Лига 1. Шампионът записа четвърти пореден успех на сметката си в гостуването на Монако на „Луи II“. Очакваното дерби не се получи и гостите доминираха през цялото време В 58-ата минута Пари Сен Жермен организира прекрасна контраатака, Матюиди центрира отляво и Единсон Кавани с глава откри резултата в мача – 0:1. В 73-ата минута пък гостите стигнаха до втори гол и отново Кавани бе негов автор. Уругваецът бе изведен перфектно от Ибрахимович и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира. В 83-ата минута и Ди Мария демонстрира невероятния си талант, като даде великолепен извеждащ пас за Лавеци от около 30 метра, който надбяга прекия си пазач и окончателно реши всичко в мача за 0:3. Така Пари Сен Жермен е на първото място в класирането с пълен актив от 12 точки. Монако пък записа първото си поражение за сезона и с 5 точки се намира на 13-ата позиция в таблицата.