Рома затвърди лошия старт на Ювентус

roma - uventusОтборът на Рома надви с 2:1 на своя стадион „Олимпико“ шампиона Ювентус в най-интригуващия сблъсък от втория кръг на италианската Серия „А“. Така за първи път в историята си Ювентус регистрира две загуби в първите си две срещи за сезона в Серия „А“. В 61-ата минута Рома получи шанс да изпълни пряк свободен удар от опасна позиция за вратата на Ювентус и зад топката застана Пянич. Босненецът демонстрира отличните си умения при изпълнението на фаулове и с великолепен шут опъна мрежата зад Буфон, който дори не помръдна. В 78-ата минута ветеранът Патрис Евра получи втория си жълт картон в мача и бе отстранен от игра. Френският ляв бек на Ювентус извърши нарушение срещу току-що появилия се на терена Хуан Мануел Итурбе само три минути след като бе предупреден официално за първи път в двубоя и торинци останаха с 10 души. Само минута след червения картон на Евра Рома вкара втори гол. Негов автор стана новото попълнение Един Джеко. В 87 минута Ювентус се върна в мача. Домакините изглежда твърде рано решиха, че са си свършили работата и грешка на Сейду Кейта в средата на терена позволи на гостите да осъществят опасна контраатака, при която Дибала вкара първия си гол за „Старата госпожа“ с удар отблизо.