Арсенал елиминира Тотнъм

Арсенал победи и елиминира миналогодишния финалист Тотнъм след 2:1 на неговия стадион „Уайт Харт Лейн” в големия сблъсък от 1/16 финалите на турнира за Купата на английската лига. Матийо Фламини със страхотен изстрел в 78-ата минута прати „артилеритстите” на осминафиналите, като техният мениджър Арсен Венгер вероятно иска да спечели първи подобен трофей начело на клуба. Автор на първия гол също бе Фламини в 26-ата минута, след като вратарят на Тотнъм Михел Ворм успя да парира единствено шута на Алекс Окслейд-Чембърлейн от своето поле. Дани Роуз от Тотнъм имаше неуважени претенции за дузпа, но „шпорите” изравниха в 56-ата минута, когато Калъм Чеймбърс си вкара автогол след центриране на Насер Шадли.