Манчестър Сити излъга Борусия М с дузпа в края

MAN-S_BORUSIA

Борусия (Мьонхенгладбах) допусна домакински обрат и загуби от Манчестър Сити с 1:2 в среща от втория кръг на група „D”. Вратарят Джо Харт отрази няколко много опасни удара през първото полувреме и спаси дузпа в 20-ата минута, отсъдена за нарушение на Николас Отаменди срещу Рафаел, който обаче не бе точен от бялата точка. Борусия поведе с гол на Ларс Щиндъл след асистенция на Корб, който малко по-късно изчисти топката зад голлинията след удар с глава на Демикелис, но попадение не бе отсъдено. Топката обаче стигна до Отаменди, който с точен удар изравни. Минута преди края Домингес фаулира Серхио Агуеро в наказателното поле и последва дузпа, която потърпевшият Агуеро реализира и донесе победата на „гражданите”.