Аугсбург – Партизан 1:3

AUGSBURG_PARTIZAN_1_3Отборът на Партизан (Белград) победи като гост германския Аугсбург с 3:1 в мач от втория кръг в група „L“ на турнира Лига Европа. Българският нападател Валери Божинов се появи в игра за Партизан още в 22-ата минута на мача. Българинът замени водещият голмайстор от началото на сезона за Партизан Бубакар Омару, който получи контузия. След равностойно начало Андриа Живкович откри резултата в мача в 32-ата минута, давайки преднина на Партизан. В 54-ата минута след центриране в наказателното поле на Аугсбург на Живкович кореецът Донг-Вон Джи от Аугсбург си вкара автогол за 0:2. Три минути по-късно Раул Бобадия вкара гол за домакините, връщайки един гол за 1:2. В 62-ата минута на мача с втория си гол в мача Живкович отново направи аванса на гостите от два гола, правейки резултата 3:1 за Партизан. Минута по-късно тимът на Партизан остана с десет души след червен картон за Субичич.