ПАОК – Борусия Д 1:1

PAOK_BORUSIA_D_1_1Отборите на ПАОК и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг в група „С“ на турнира Лига Европа. Двубоят се изигра на стадион „Тумба“ в Солун. Гостите от Дортмунд бяха по-активният тим, но по-опасните положения в мача бяха за ПАОК. С гол на Роберт Мак в 34-ата минута ПАОК поведе в резултата. Мак завърши бърза контраатака на ПАОК, след като бе изведен зад отбраната на Борусия. В 72-ата минута Гонзало Кастро изравни резултата с удар от границата на наказателното поле. Той използва неразбирателство между отбраната на ПАОК и вратаря на домакините Олсен. Димитър Бербатов бе титуляр за ПАОК и игра до 89-ата минута, като бе сред най-активните за тима си в своя мач №90 в евротурнирите. Най-доброто положение за българина за гол бе в 59-ата минута, когато след самостоятелна акция стреля към вратата на Борусия, но пропусна. Титуляр за гръцкия тим бе и бившият футболист на Левски Гари Родригес, като и той игра цял мач.