Арсенал – Манчестър Юнайтед 3:0

ARSENAL_MANCHESTAR_UNAITED_3_0Отборът на Арсенал размаза Манчестър Юнайтед с класическото 3:0 в голямото дерби на осмия кръг от Висшата лига и по този начин свали „червените дяволи“ от върха в класирането. Възпитаниците на Арсен Венгер отнесоха съперника с историческа голова вихрушка в първите 20 минути на двубоя. Алексис Санчес на два пъти в 6-ата и 20-ата минута и Месут Йозил в седмата забиха най-бързите три гола от началото на двубой в историята на Манчестър Юнайтед, за да оформят рано-рано крайния резултат от срещата. Победата изкачи Арсенал на второто място в класирането на Висшата лига с 16 точки, само на две зад лидера Манчестър Сити. След свалянето си от върха и прекъснатата серия от три поредни победи в шампионата, „червените дяволи“ останаха с еднакъв актив с днешните си „палачи“ и също имат 16 точки.