България остана четвърта на Евроволей 2015

voleyball_nacionaliВолейболистите от националния отбор на България финишираха на 4-о място в крайното класиране на европейското първенство за мъже в София, след като в малкия финал допуснаха загуба от Италия с 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25) пред около 11 000 зрители в “Арена Армеец”. Възпитаниците на Пламен Константинов се опитаха да бъдат равностойни на “адзурите”, но успяха само в третата част. Така България финишира на 4-о място, както на Евроволей 2013 в Полша. Националният ни тим финишира на 4-о място за 5 път през последните 4 години – 4-ти в Световната лига през 2012 година, 4-ти на Олимпиадата в Лондон 2012, 4-и в Световната лига през 2013 година и 4-ти на Евроволей 2013. Най-резултатен за българския тим стана влезлият като резерва още в първия гейм Николай Учиков с 15 точки (2 аса и 50% ефективност в атака). За „адзурите“ над всички бе Иван Зайцев със страхотните 26 точки за победата (1 блок, 4 аса и 70% ефективност в атака).