Франция спечели Евроволей 2015

franciq_evrovoleyФранция спечели първата си титла от европейско първенство по волейбол. Французите победиха Словения с 3:0 (25:19, 29:27, 29:27) гейма във финала преди около 10 000 души в зала Арена Армеец в София. Това е втори голям трофей през 2015-а за французите, които спечелиха и Световната лига. Те имаха до момента четири загубени финали на Евроволей. От началото на годината французите имат само едно поражение. Именно те отстраниха България в полуфиналите на шампионата с успех 3:2. Още от самото начало тимът на Лоран Тили доминираше и дръпна убедително с 11:6. Авансът им набъбна до 22:15, а с отлична игра на звездата на отбора Антонен Рузие те приключиха с 25:19. Втората част бе много драматична. Франция спаси три геймбола преди да затвори с 29:27. Ситуацията се повтори и в третата част. В края отново най-резултатният за Франция в шампионата Рузие направи разликата за ново 29:27. Диагоналът направи общо 21 точки в мача.