Федерер и Джокович се класираха за полуфиналите в Лондон

tenis_majeВодачът в схемата и защитаващ титлата си от последните три сезона Новак Джокович се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТP в Лондон с награден фонд 7 милиона долара. В последния си мач от група „Стан Смит“ Джокович победи Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 7:5 за 1:29 час. Сърбинът завърша на второ място в класирането и в спор за място на финала ще играе с победителя от другата група Рафаел Надал (Испания). Джокович направи пробив в осмия гейм на първия сет, след което го спечели при собствен сервис. Сърбинът взе подаването на съперника си още в първата част на втория сет, след което поведе с 2:0. Последваха три поредни гейма за Бердих. След 5:5 Джокович направи поредния пробив, след което затвори мача. Чехът наниза 10 аса, но направи 31 непредизвикани грешки.
Световният номер 3 Роджър Федерер спечели и третия си мач от груповата фаза на заключителния „Мастърс“ в Лондон. Швейцарецът, който е шампион в изданието цели шест пъти, постигна труден успех със 7:5, 4:6, 6:4 срещу Кей Ниширкори след 2 часа и 10 минути престой на корта. Още преди тази среща Федерер вече си бе гарантирал място в 1/2-финалната фаза на надпрeварата. В предишните си срещи в група „Стан Смит“ Маестрото от Базел се наложи срещу Джокович със 7:5, 6:1, a преди това и срещу Бердих с 6:4, 6:2.