Хетафе – Райо Валекано 1:1

SPORT_HETAFE_RAIO_VALEKANO_1_1Отборите на Хетафе и Райо Валекано не успяха да излъчат победител в последния мач от 12-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят на „Колизеум Алфонсо Перес“ завърши при резултат 1:1, а Хозабед Санчес бе герой  и антигерой за своя тим. Нападателят първо се превърна в грешник в 58-ата минута, когато след центриране на Виктор Родригес отклони топката в собствената си врата. В 72-ата минута обаче гостите си спечелиха дузпа. Ударът на Роберто Трасорас от бялата точка бе спасен от Висенте Гуаита, но Санчес бе заел добра позиция и се реваншира за предишната си грешка, като отбеляза за 1:1. След това равенство Хетафе се намира на 16-ата позиция с 11 точки. Райо пък е на 13-ото място с 14 точки в актива си.