АЗ Алкмар – Партизан 1:2

SPORT_AZ_ALKMAR_PARTIZAN_1_2Отборът на Партизан (Белград) победи като гост АЗ Алкмаар с 2:1 в мач от петия кръг в група „L“ на турнира Лига Европа.С гол на Дебни Дос Сантос в 48-ата минута домакините от АЗ Алкмаар поведоха в резултата. В 65-ата минута Абубакар Оумару изравни, а в 89-ата минута Андриа Живкович донесе победата за Партизан, вкарвайки за 2:1 за гостите от Белград. Българският защитник Иван Бандаловски бе титуляр за Партизан и игра цял мач. В 26-ата минута той получи жълт картон. Валери Божинов бе резерва, като се появи на терена в 85-ата минута на мястото на Никола Нинкович. Преди последните мачове в групата лидер е Атлетик (Билбао)  с 12 точки и сигурен участник в следващата фаза на турнира, следват Партизан с 9, Аугсбург 6 и АЗ Алкмаар с 3 точки.