SPORT_RUBIN_SION_2_0Рубин спечели първата си победа в груповата фаза на Лига Европа след като се наложи с 2:0 над Сион при тежките атмосферни условия и заснежения терен на стадиона в Казан. В герой за руския тим се превърна Благой Георгиев. 33-годиш-ният халф откри резултата в 72-та минута с мощен удар извън наказателното поле, който рикушира в крака на швейцарския защитник Циглер и заблуди вратаря на гостите Ванинс. Това бе първо попадение за Благой Георгиев в досегашните му 12 мача в европейските клубни турнири. В самия край на двубоя украинският национал Девич оформи резултата 2:0. Задачата на Рубин бе улеснена от червения картон за сенегалския халф на Сион Бирама Ндойе още преди почивката.