Наполи – Интер 2:1

SPORT_NAPOLI_INTER_2_1Наполи победи с 2:1 Интер в дербито на 14-ия кръг на Серия А и оглави временното класиране. И двете попадения за домакините в двубоя с вкус на „скудето“ отбеляза голмайсторът на тима Гонсало Игуаин. Първото падна още във 2-ата минута и така аржентинецът се разписа в осми мач поред. Ако вкара и във вратата на Рома на 13 декември, то той ще изравни постижението на Алберто Джилардино, който вкара в девет поредни срещи с екипа на Парма през 2005 г. Интер понесе втори тежък удар в края на първата част, когато японецът Юто Нагатомо получи пресилен втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. За гостите точен беше Иван Перишич. Така Наполи измести Интер от върха в класирането, след като събра 31 точки. „Нерадзурите“ останаха втори с 30 т. Справка в статистиката показва, че Интер вече няма победа като гост над Наполи от октомври 1997 г., когато печели с 2:0 с гол на Галанте и автогол на Турини.