Сент Етиен – Рен 1:1

Сент Етиен – Рен   1:1

vlcsnap-2015-12-07-18h14m12s52Сент Етиен завърши наравно 1:1 у дома срещу Рен в последния мач от 17-ия кръг на френския шампионат. Гостите предимно се бранеха и успяха да достигнат само няколко пъти до наказателното поле на „зелените“. Пет минути преди края на първото полувреме Педро Енрике неочаквано откри резултата за „червено-черните“ след пас на Джовани Сио. Съставът на Сент Етиен, който си е поставил за цел класиране в първата петица на Лига 1, натисна своя съперник след почивката, но се добра само до изравнителен гол, дошъл след спорна дузпа. В 77-ата минута Ромен Амума падна в наказателното поле след лек контакт с бранител на гостите и главният съдия Никола Ранвил отсъди най-тежкото наказание във футбола. Валентен Ейсерик беше точен от бялата точка и изравни за крайното 1:1. До края един път и гредата помогна на Рен да не допусне обрат в резултата. Сент Етиен е на шесто място в класирането с 26 точки, докато Рен е на десетата позиция в Лига 1 с три точки по-малко.