Порзингис с 28 точки за Никс, но Дирк и Далас взеха победата

vlcsnap-2015-12-08-18h15m02s18820-годишният новобранец от Латвия Кристапс Порзингис вкара 28 точки, но Ню Йорк отстъпи пред Далас с 97:104 в собствената си зала „Медисън Скуеър Гардън“. Порзингис бе точен при 13 от 18-те си изстрела към коша на съперника и отбеляза 12 точки в последната четвърт, с което помогна на Ню Йорк да стопи изоставане от 23 точки до само 4. Фаул в атака на Кармело Антъни в последната минута обаче попречи на домакините да направят паметен обрат. Германската супервезда на Далас Дирк Новицки, който завърши с 25 точки, заяви след срещата, че сравненията между него и 221-сантиметровия Порзингис са напълно основателни и дори латвиецът е „по-добър, отколкото когато аз бях на 20 години“. Освен Новицки, много добър мач за Далас направи и Дерон Уилямс, който вкара 20 точки. Бившият играч на Никс Реймънд Фелтън завърши с 14 за победата на тексасците. За Ню Йорк Кармело Антъни вкара 17 точки и направи 8 асистенции, а испанският гард Хосе Калдерон приключи с 14 точки.