Манчестър Сити – Борусия Мьонхенгладбах 4:2

SPORT_MANCHESTER_CITI_BORUSIA_MGB_4_2Манчестър Сити спечели първото място в група D на Шампионската лига. „Гражданите” пречупиха коравия тим на Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 и финишираха с 12 точки. Ювентус остана с 11, след като падна като гост на Севиля с 0:1. Сити успя да поведе чрез Серхио Агуеро (16), но гостите направиха пълен обрат с голове на Юлиан Корб (19) и Рафаел (42). В 80-ата минута все пак страхотният натиск към вратата на Зомер даде резултат. Рахийм Стърлинг овладя пас от Вилфред Бони и изравни – 2:2. Секунди по-късно „гражданите“ стигнаха до пълен обрат, след като отново Бони пусна към Стърлинг и той направи 3:2. В 85-ата минута включилият се перфектно в мача Бони фиксира крайното 4:2. Борусия остана аут от Европа.