Благо и Рубин се разминаха с чудото

blago-rubinБившият български национал Благой Георгиев игра цял мач за Рубин при равенството 2:2 като гост на Бордо в последна среща от група „В“ на Лига Европа. Руснаците се нуждаеха от задължителна победа и в същото време Ливърпул да спечели като гост на Сион, за да се преборят за второто място. В крайна сметка нито едно от двете условия не бе изпълнено, защото двубоят в Швейцария завърши без голове и по този начин тимът на Юрген Клоп спечели групата. В 31-ата минута Канунников засече по много красив начин центриране от десния фланг и откри резултата. Бордо заигра по-добре след почивката и успя да изравни в 58-ата минута, когато Диего Ролан надигра Руслан Камболов и го принуди да го фаулира. След последвалото центриране топката някак стигна до Гаетан Лаборде и той не сбърка. В 63-ата минута груба грешка на Диего Ролан позволи на домакините да организират бърза контра, завършила с попадение на Ролан. В 76-ата минута влезлият секунди по-рано Виталий Устинов вкара за 2;2 с доста куриозен гол.