Слаба резултатност между Чикаго и Лос Анжелис

vlcsnap-2015-12-11-17h59m30s167С отлична игра в защита през втората четвърт Чикаго успя да победи като домакин Лос Анжелис Клипърс с 83:80 в един от най-нискорезултатните мачове в НБА от началото на сезона. „Биковете“ спечелиха втората част с резултат 21:11, което се оказа решаващо за крайния изход на срещата. Пау Гасол бе най-резултатен за домакините с 24 точки. Испанецът бе точен и при трите си стрелби от тройката, взе 6 борби и направи два чадъра за 12-ия успех на тима си. Джими Бътлър вкара 14 точки за домакините, Таж Гибсън добави 12, а звездата Дерик Роуз приключи с 11 за Чикаго. За Клипърс само трима играчи вкараха 10 или повече точки. Блейк Грифин отбеляза 18, Крис Пол завърши с 12, а Диандре Джордан приключи с 10.