Шок и ужас за Божинов и Бандаловски в Белград, Партизан е аут от Европа

vlcsnap-2015-12-11-17h59m41s18Отборът на Партизан напусна злощастно Лига Европа след поражение с 1:3 у дома срещу Аугсбург в последна среща от група L. На сръбския тим му беше достатъчно да загуби с един гол разлика или да падне с 0:2, за да се класира за 1/16-финалите. Белградският състав спечели с 3:1 като гост на Аугсбург и поради същото поражение на преден план излезе головата разлика на двата тима, а тази на германците е по-добра. Всичко започна прекрасно за Валери Божинов и Иван Бандаловски след гол на Умару в 11-ата минута. Попадения на Коо Жа-Чоол (45), Паул Верхаах (51) и Раул Бобадийя (89) съсекоха амбициите на Партизан. А закъсалият в Германия баварски тим сътвори голямото чудо на вечерта. Иван Бандаловски игра пълни 90 минути като десен бек, а Валери Божинов остана на резервната скамейка. Партизан доигра мача с човек по-малко след червен картон за Андрия Живкович в 80-ата минута.