Интер е на четвъртфинали за Купата на Италия

inter-Водачът в Серия „А“ Интер продължава напред и за Купата на Италия. „Нерадзурите“ вече са на 1/4-финалите след лесна победа с 3:0 срещу втородивизионния Каляри. В следващия кръг отборът на Роберто Манчини ще срещне победителя от двойката Наполи – Верона. Каляри започна силно на „Сан Сиро“ и Симоне Бенедети пропусна да открие резултата. Интер отговори с опасен удар на Джонатан Биабиани и изстрел с глава на Паласио, а в 24-ата минута аржентинският нападател все пак се разписа и откри за „нерадзурите“. Гостите от Сардиния бяха близо до изравняването в началото на втората част, но ударът на Фабио Писачане не попадна в целта. В 71-ата минута Брозович успокои домакините с много красиво попадение. Отново хърватинът беше в основата и на третия гол, като него удар срещна гредата, а при добавката сънародникът му Перишич опъна мрежата. В игра за Интер след близо 9 месеца отсъствие се завърна левият бек Додо.