Везенков и Барса спечелиха баскетболното „Ел Класико“

SPORT_BASKETBOL_REAL_M_BARSELONA_84_91Отборът на Барселона с Александър Везенков в състава си, спечели дербито на испанския баскетбол, след като се наложи при гостуването на вечния си съперник Реал (Мадрид) с 91:84 в двубой от XIII кръг. С този успех каталунците сложиха край на сушата при визитите си на „Белия балет”, като не бяха побеждавали в Мадрид от 2009-а година насам. Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена общо 13.3 минути  се отличи с 5 точки (1/2 от близко и средно разстояние и 1/3 от зоната за три точки) и 2 борби. Най-резултатен за гостите от Барселона беше Джъстин Доелман със 17 точки, Томаш Саторански и Пау Рибас добавиха съответно по 16 и 15 точки, а Самардо Самюелс приключи с 13 точки. За домакините, който играха без контузената си звезда Руди Фернандес, най-резултатен беше Серхио Родригес – 14 точки, Джей Си Керъл приключи  13 точки, а Серхио Люл вкара 12 точки, но напусна преждевременно срещата в третата четвърт, когато получи травма.