Втора поредна загуба за Везенков в Евролигата

SPORT_BASKET

Александър Везенков и съотборниците му от Барселона загубиха с 70:74 при визитата си на германския тим Брозе Баскетс в среща от шестия кръг в група F на баскетболната Евролига. Националът игра 7 минути и отбеляза 3 точки, записани при единствената му стрелба от тройката, както и две борби. Най-резултатен с 19 точки за каталунците бе Джъстин Долман, за победителите Стрелникс се отличи с 16 точки, а 15 добави Дариус Милер. След тази загуба Барселона се срина до предпоследното 7 място в групата с 2 победи и 4 поражения. Водач е московският Химки с 4 победи и 1 поражение.
В група Е Дарюшафака изненада Цървена звезда и спечели с 69:66 Това бе първи успех за турският отбор, който до момента имаше пет загуби. Сърбите пък бяха постигнали три поредни победи, но прекъснаха добрата си серия в Истанбул. Центърът на Дарюшафака Семих Ерден стана най-резултатен за победителите с 14 точки. Терънс Кинсли отбеляза 16 точки за гостите от Белград. Въпреки победата Дарюшафака оства на последната позиция в групата, Звезда е на четвърто място. Лидер е Фенербахче с пълен актив от пет победи.