Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

МО най-активно по безопасност на труда

[post-views]
[post-views]
МО най-активно по безопасност на труда
Favicon_File

Андрей Рангелов

MO bezopastnostСмело мога да кажа, че няма по-активно министерство от Министерството на отбраната по усилията за въвеждане и изграждане на активна, действена политика и система в областта на безопасните и здравословни условия на труда. Това каза заместник-министърът на труда и социалната политика Гълъб Донев по време на церемония в МО. На нея със заповед на министъра на отбраната бяха наградени военнослужещи, цивилни служители и български граждани за активната им работа по създаването на здравословни и безопасни условия на труд във ведомството. Отличията връчи заместник-министърът на отбраната доцент д-р Орхан Исмаилов.


С награден знак „За вярна служба под знамената“ – четвърта степен, бяха наградени д-р Деница Иванова и Петя Качакова. Други шестима души получиха сувенирни ножове и грамота.


Осигуряването на здравословни и безопасни условия на труд в Министерството на отбраната и Българската армия е една от приоритетните задачи, които стоят пред ръководството на МО, това е и елемент от дейността на правителството на България, каза Исмаилов.


Той посочи, че за закупуване на лични предпазни средства и работни облекла МО е отделило от бюджета на администрацията 295 000 лв. през 2015 г. Същата сума ще бъде осигурена и през 2016-а. Това говори, че МО има изградена система, действаща програма, която ежегодно се обновява, по изграждане и въвеждане на новата система за оценката на риска, заяви Донев.


Бавно, но методично условията на труд в МО се подобряват, каза от името на КНСБ и КТ „Подкрепа” Георги Бартованов, председател на ФНСО „Отбрана – БА“. Има условия за още по-голямо подобряване на условията на труд, обясни той и даде за пример Военноморските сили, които са осигурили допълнително 17 000 лв. за тази дейност във флота.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани