SPORT_LION_PSJ_2_1Олимпик (Лион) победи у дома шампиона и убедителен лидер ПСЖ с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Лига 1. Това е първо поражение за парижани от началото на сезона във Франция. Преди тази среща ПСЖ бе в серия от 24 мача без загуба във всички турнири (22 успеха и 2 равенства) и 36 двубоя без поражение в Лига 1 – 32 победи и 4 ремита. Максуел Корне (13) изведе домакините напред в резултата след асистенция на Александър Лаказет. В последните секунди на първата част пък Серхи Дардер (45+2) удвои преднината на „хлапетата”, възползвайки се от подаване на Рафаел. След почивката бразилецът Лукас Моура (51) върна едно попадение и надеждите на гостите, че ще могат да продължат уникалната си серия без загуба. Това обаче не се случи и Златан Ибрахимович и компания записаха първо шампионатно поражение за сезона. Въпреки загубата ПСЖ остава на върха със 73 точки и 23 аванс пред втория Монако. Олимпик (Лион) е вече трети с 42 точки, колкото има и Каен, който е с по-лоша голова разлика.