Виляреал – Байер (Л) 2 : 0

Виляреал – Байер (Л)   2 : 0

vlcsnap-2016-03-11-18h14m04s45Виляреал продължава в впечатляващите си изяви в Лига Европа и победи дошлия от Шампионска лига Байер Леверкузен с 2:0 на „Ел Мадригал” в първата осминафинална среща. Нападателят от ДР Конго Седрик Бакамбу вкара два пъти в началото на двете полувремена. Защитата е слабото звено на „аспирините” този сезон и „Жълтата подводница” използва това още в първите минути. Десният бек Гаспар центрира ниско за Солдадо, чийто първи удар бе избит от Лено, а при добавката Солдадо бе неточен. Минута по-късно несполучлив опит за изчистване на Кириакос Пападопулос отиде в краката на Солдадо, който бързо върна зад гръцкия защитник за Бакумбу и той с нисък изстрел матира Лено за 1:0 в 4-ата минута. Втората част започна с по-настойчива игра на Леверкузен, но наивна грешка доведе до втори гол за Виляреал. „Аспирините” масово се втурнаха пред вратата на домакините при свой корнер, Брандт загуби в много опасна позиция, Виляреал веднага разгърна светкавична контра, Бакамбу нахлу през центъра и през краката на Лено направи 2:0 в 56-ата минута. Дъпбоко в добавеното време 20-годишният хърватин Тин Йедвай бе изгонен от тима на Байер за втори жълт картон след умишлена игра с ръка. Виляреал отново демонстрира много стабилна игра в защита и не допусна гол, което дава отлични шансове на „подводницата” за реванша след седмица на „Бай Арена”.