Ливърпул – Манчестър Юнайтед 2 : 0

Ливърпул – Манчестър Юнайтед   2 : 0

vlcsnap-2016-03-11-18h13m08s250Ливърпул постигна исторически успех с 2:0 срещу Манчестър Юнайтед в 1/8-финалите на Лига Европа. С двата чисти гола дело на Стъридж и Фирмино „мърсисайдци“ се устремиха към четвъртфиналите във втората по сила европейска надпревара. В 19-ата минута мърсисайдци получиха право да изпълнят дузпа. Испанският рефер Веласко Карбайо посочи бялата точка, след като Депай спря непозволено в наказателното поле десния бек на Ливърпул Натанаек Клейн. С изпълнението на дузпата се нагърби Дани Стъридж, който не сбърка за 1:0. Вторият гол за Ливърпул падна в 72-рата минута, когато Фирмино успя да направи испанския вратар безпомощен, след грешка на Карик. Пет минути преди края Юнайтед имаше нелош шанс да вкара важен гол на чужд терен. Резервата Швайнщайгер центрира опасно слагайки топката на главата на Фелайни, но белгийският халф не уцели вратата на сънародника си Миньоле. В крайна сметка, домакините без особено напрежение в заключителните минути задържаха удобния за тях резултат и са по-близо до 1/4-финалите от големия си английски съперник.