Атлетик Билбао – Севиля 1 : 2

Атлетик Билбао – Севиля   1 : 2

SPORT_ATLETIK_BILBAO_SEVILQ_1_2Отборът на Севиля спечели испанското дерби срещу Атлетик Билбао в четвъртфиналите на Лига Европа с 2:1 и е много близо до поредно класиране на полуфиналната фаза на турнира. Срещата беше историческа за двата отбора, които се изправиха един срещу друг за първи път в европейските клубни турнири. В 38-та минута остана съмнение за дузпа срещу Кевин Гамейро, но Марк Клатенбърг реши да не посочва бялата точка. Малко след това Билбао също уцели страничния стълб, след центриране от свободен удар на Ечеберия и игра с глава на Адурис. Втората част започна ударно, след като Атлетико Билбао наложи силен натиск върху Севиля. Това даде резултат едва 2 минути след началото на полувремето, след като центриране отдясно на Муниаин беше засечено от Адурис, който прати топката зад Сурия за 32-ия си гол през сезона. В 56-ата минута обаче фрапантна грешка на Муниаин, който не успя да върне с глава достатъчно добре към вратаря си, даде възможност на Банега да изпревари Херерин и да подаде към Колоджиейшак, който нямаше проблем да отбележи на празна врата. В 83-ата минута Севиля организира бърза контраатака и Кевин Гамейро успя да намери с пас зад защитата резервата Ибора, който с едно докосване излъга Херерин и прати топката за втори път във вратата на Билбао. Реваншът е следващия четвъртък на „Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля.