Борусия (Дортмунд) – Ливърпул 1 : 1

Борусия (Дортмунд) – Ливърпул   1 : 1

SPORT_BORUSIQ_DORTMUN_LIBERPOOL_1_1Борусия (Дортмунд) и Ливърпул не се победиха в първия двубой от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ в Германия завърши при резултат 1:1 и по всичко личи, че всичко ще се реши в реванша на „Анфийлд“. Двубоят се очакваше с небивал интерес, тъй като Юрген Клоп се завърна там, където постигна толкова много успехи и се задържа цели седем години. В 36-ата минута Ливърпул реализира нанасяйки своя удар и носейки радост на Клоп, който не скри радостта си. Морено центрира отляво, Милнър успя да продължи с глава към Ориги, който стреля по земя и след лек рикошет в крака на Пишчек, който не действаше добре, топката влезе във вратата на Вайденфелер. Както бе заявил още вчера пред местните журналисти, Клоп не се опита да сдържи радостта си. Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините и в 48-ата минута Матс Хумелс изравни резултата, след като надскочи Лалана и засече с глава от малкото наказателно поле центриране на Мхитарян. В крайна сметка Ливърпул постигна един много добър турнирен резултат и ще има възможност да реши всичко при реванша на „Анфийлд“.