Брага – Шахтьор (Донецк) 1 : 2

Брага – Шахтьор (Донецк)   1 : 2

SPORT_BRAGA_SHAHTIOR_DONECK_1_2Шахтьор (Донецк) е в пол-позишън да се класира за полуфиналите на Лига Европа след победа като гост с 2:1 срещу Брага в първата среща. През първото полувреме португалците застрашиха няколко пъти вратата на Пятов, но като цяло положенията не бяха интересни за зрителя. Минута преди почивката Шахтьор откри резултата. Ярослав Ракицкий овладя след изпълнение на корнер и с мощно воле от малък ъгъл разстреля вратаря, като бе спомогнат и от рикошет. Второто полувреме започна активно за „миньорите”, но Брага можеше да изравни. Рафа Силва улучи напречната греда. След това португалците овладяха топката, но защитата на Шахтьор не им остави никакъв шанс. Украинският състав дори заби втори гол. Факундо Ферейра се възползва от подаване на Марлос и елегантно прехвърли вратаря Матеус за 2:0. Този гол изглеждаше, че е убил интригата, но Брага върна един в 89-ата минута. Центриране на Баяно беше посрещнато решително от резервата Уилсон Едуардо за крайното 1:2.