Виляреал – Спарта (Прага) 2 : 1

Виляреал – Спарта (Прага)   2 : 1

SPORT_VILQREAL_SPARTA_PRAGA_2_1Виляреал победи само с 2:1 гостуващия Спарта (Прага) в първа четвъртфинална среща от турнира Лига Европа. Домакините откриха още в 3-ата минута с гол-близнак на този на Златан Ибрахимович в мача между ПСЖ и Манчестър Сити от Шампионската лига. Вратарят на Спарта Давид Бичик направи подарък на нападателя на Виляреал Седрик Бакамбу, който подложи крака си и след рикошет топката влезе в мрежата на чехите. Бакамбу отбеляза 5-и гол в 5 мача на „Ел Мадригал” този сезон в Лига Европа за Виляреал.
В последния възможен момент на първото полувреме Спарта (Прага) успя да изравни. Защитникът Якуб Брабец засече с глава центриране от корнер и изненадващо направи 1:1, намирайки десния ъгъл. Второто полувреме също започна с надмощие на Виляреал. Марио Гаспар улучи напречната греда след изпълнение на корнер точно след подновяването на играта. Втория си гол в мача Бакамбу отбеляза в 63-ата минута, когато домакините пробиха през центъра на защитата на гостите. Денис Суарес се завъртя умело пред наказателното поле, освобождавайки пространство и пусна късно за нападателя Бакамбу, който с премерен фалцов удар огорчи Бичик за втори път и за 19-ия си гол този сезон. Виляреал потърси трети гол до края, който им осигури по-голямо спокойствие преди реванша в Прага след седмица, но защитата на гостите и най-вече вратарят Бичик запазиха интригата жива.