Барселона – Локомотив Кубан 80 : 92

Барселона – Локомотив Кубан   80 : 92

vlcsnap-2016-04-22-18h17m29s233ЦСКА (Москва), Лаборал Куча и Фенербахче ще трябва да почакат, за да научат името на последния полуфиналист в Евролигата. Локомотив Кубан (Краснодар) спечели мач №4 с Барселона, след като свали усмивките от лицата на повече от 7000 зрители в „Палау Блауграна“, триумфирайки с 92:80 след продължение за 2-2 в четвъртфиналната серия. Така баскетболистите на Шави Паскуал отново ще летят до Краснодар, където ще бъде и мач №5 от елиминациите, който е планиран за 26 март. Статистиката и традициите не са на страната на испанския тим, тъй като сочат, че при 20 случая с решаващ пети мач, гостите са печелили едва два пъти в тази фаза на Евролигата. Александър Везенков изгледа целия двубой от пейката и не влезе в игра нито за секунда. Редовните 40 минути в каталунската столица завършиха при резултат 76:76, след като руснаци испанци предложиха на феновете адски динамичен, борбен и оспорван двубой.