Севиля – Шахтьор Донецк 3 : 1

Севиля – Шахтьор Донецк   3 : 1

vlcsnap-2016-05-06-17h21m04s167Отборът на Севиля ще играе за трета поредна година във финала на турнира Лига Европа. Победителят в състезанието от предишните му две издания се наложи в реванш от полуфиналите на настоящата кампания в Лига Европа над Шахтьор (Донецк) с 3:1 като домакин. В първия мач двата тима завършиха наравно 2:2. С общ резултат от двата мача 5:3 Севиля се класира за финала. В реванша Кевин Гамейро в 9-ата минута даде преднина за тима на Севиля. В 44-ата минута Едуардо изравни. В самото начало на втората част домакините отново поведоха след втория гол в мача на Гамейро. В 59-ата минута Мариано Ферейра направи резултата 3:1, с което окончателно отказа гостите от Донецк. Финалът на турнира е на 18 май в Базел.