Сан Антонио отпадна от плейофите в НБА

vlcsnap-2016-05-13-18h35m45s189Сан Антонио Спърс отпадна от плейофите на НБА. Шпорите загубиха с 99:113 шестия мач от серията срещу Оклахома Сити Тъндър и продължава напред след 4:2 победи. Гостите от Сан Антонио разчитаха на 40-годишния Тим Дънкан, който обаче успя да отбележи само 19 точки в този двубой, като 18 от тях бяха вкарани преди почивката, а след нея след това му беше трудно да се противопостави на защитата на Оклахома. Постепенно домакините поеха лидерството и благодарение на отличната защита и отборна игра спечелиха мача. В последната четвърт Спърс опита да направи обрат, но времето не бе достатъчно и така Сан Антонио се сбогува с плейофите. За Шпорите Кауи Леонард беше най- резултатен с  22 точки. Звездите на домакините бяха на висота и с основен принос за успеха, като Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Ръсел Уестбрук добави 28. На финала в Западната конференцията Оклахома ще се изправи срещу шампиона Голдън Стейт.