5 медала за България от международния турнир „София къп”

hud gimnastika5 медала спечелиха българските състезателки на  международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ при жените и девойките, който се провежде в арена „Армеец“ и съпътства Световната купа. При жените Петя Борисова извоюва отличията във финалите на отделните уреди. Възпитаничката на Николай Боев стигна до среброто във финала на лента и до бронза в този на бухалки, който раздели с американката Хедър Чан.. Три златни отличия – на бухалки,  лента  и на топка взе рускинята Карина Кузнецова. Първа на обръч е американката Алия Прото. Изпускане на уреда в края на съчетанието лиши Петя Борисова от отличие и в този финал, където завърши с 4-та с оценка.  Алена Лобачева е 6-та във финала с топка и 7-ма в този на бухалки, а  Ася Иванова завърши на 7-мо място на лента и е на 8-мо на обръч. В надпреварата при девойките Йоана Иванова спечели 3 медала във финалите – сребро на топка и бронз на въже и на бухалки. В финала на обръч българката остана шеста. Рускинята Алина Ермолова спечели златото на въже и на бухалки. На обръч победителка стана Юлиана Телегина (Израел), а на топка – Милена Балдасари (Италия). От петък до неделя арена Армеец ще е домакин на турнира за Световната купа, където ще ни представят – ансамбъл жени и Недвяна Владинова и Катрин Тасева в индивидуалното. Входът петък и събота е свободен, за финалите в неделя ще се влиза срещу билет, с цена от 5, 10 или 15 лева.