България – Мали 1:3

SPORT_BALGARIA_MALI_1_3_MLADEJIМладежкият национален отбор на България загуби с 3:1 от Мали в мач от престижния международен турнир „Тулон“. В 27-ата минута Диадие Самасеку откри резултата в двубоя, а в началото на втората част Десподов изравни. В 58-ата минута отново Самасеку наказа младите „лъвове“, а крайния резултат 3:1 оформи Диара. Това бе и последният двубой за играчите на Антони Здравков в турнира. „Лъвовете“ останаха на последното място в група „А“. Те записаха три поражения. В първия мач загубиха от домакина Франция с минималното 1:0. Последва точка от Чехия и две загуби от Мексико с 1:0 и днес от Мали. В 25-ата минута халфът на Черно море – Бекир Расим пробва изстрел от пряк свободен удар, но Диабатере се намеси и изби топката. В 27-ата минута Мали поведе в резултата. Самбагу проби отдясно и подаде към Самасеку, който с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето националите можеха да възстановят статуквото, след като Десподов се пребори с Диаби и стреля, но стражът за пореден път бе на мястото си и запази мрежата си суха. В началото на второто полувреме Кирил Десподов излезе на прекрасна позиция и с удар между краката на вратаря направи резултата 1:1. Това бе и първият гол за България в турнира. В 59-ата минута отново Самасеку се разписа във вратата на Михайлов. В продължението на мача резервата Диара оформи крайния резултат. След този успех Мали събра актив от четири точки и се изравни с отбора на Мексико.